Menu Zamknij

Aktualności

Jak w prosty sposób poprawić chwyt na simracingowej kierownicy?

Mimo, że na naszych kierownicach ścigamy się nie w prawdziwym świecie, a przed komputerem, to ergonomia i
wygoda podczas jazdy to istotne czynniki dla simracera. Podczas ścigania, dobry chwyt kierownicy to podstawa, aby zapobiec ślizganiu się naszych dłoni na obręczy lub zapobieganiu powstawania wszelkich odcisków.

Obręcze do kierownic w simracingu potrafią być wykonane w różny sposób i z różnego materiału, od zamszu nieprawidłowo nazywanego często alcantarą, przez tworzywo sztuczne, aż po prawdziwą skórę. Każda z tych powłok inaczej odczuwalna jest w naszych rękach, zwłaszcza podczas długich sesji na torze.

W sytuacjach stresowych czy po prostu przez zmęczenie na naszych dłoniach wydziela się pot, który przenoszony jest na kierownicę, co może powodować ślizganie się, pogorszenie chwytu lub nawet uszkodzenie materiału, z którego wykonana jest nasza obręcz.

Zapewne wszyscy słyszeliśmy o sposobie i modzie, aby jeździć w rękawicach wyścigowych, jednak dla wielu osób jest to niewygodne lub nieopłacalne cenowo i właśnie tutaj przychodzimy z pomocą.

Rozwiązaniem w takim przypadku może być popularnie nazywana owijka lub taśma. Tego typu akcesoria używane są w prawdziwych kierownicach w bolidach czy samochodach wyścigowych, aby poprawić chwyt, ale i również w kolarstwie czy chociażby tenisie. Ostatnim przykładem czyli tenisem akurat posłużymy się w tym artykule, bo prezentowany produkt przeznaczony jest przed producenta do owijania rączek rakiet tenisowych. Reklamować go nie będziemy, ale dostępność tego typu produktów nie jest żadnym problemem.

Przykładowa owijka w zestawie składa się z 3 sztuk o wystarczającej długości i przyjemnej w dotyku fakturze.

Sam proces owijania zapewne wykonany może zostać na wiele sposobów, zależnie od wyobraźni i preferencji, pamiętać jednak należy, aby obręcz owinąć w miarę możliwości jak najciaśniej w taki sposób, aby materiał nie zostawiał zbyt wiele wolnej przestrzeni i nie uwypuklał się względem reszty taśmy.

Przykładowa owijka w sklepie sportowym kosztuje od 15 do 50 zł, zależnie od ilości sztuk w opakowaniu oraz fakturze w jakiej została wykonana. Za bardzo małą kwotę, możemy zdecydowanie poprawić nasze doznania z jazdy, a przy tym oszczędzić nasz sprzęt od przetarć i uszkodzeń. Dodatkowo, względem zużytego już materiału, nasza kierownice może nabrać nowego, odświeżonego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + 15 =

pl_PLPL