Menu Zamknij

Aktualności

Jak poradzić sobie z przerywającym gazem? (Logitech, Thrustmaster, Fanatec)

Wakacje się skończyły, a więc czas wrócić do częstszego ścigania, jednak czasem przeszkodzić nam w tym może zepsuty gaz, który w odróżnieniu od hamulca czy sprzęgła działa nie tak jakbyśmy tego chcieli.

Jedziecie sobie na długiej prostej i nagle dostrzegacie na telemetrii, że wasz gaz samoistnie próbuje działać, co może być szczególnie uciążliwe, na przykład w momencie dohamowania do jakiegoś zakrętu. Bardzo irytujące prawda?

Jest to często spotykany problem w naszym simracingowym świecie, o ile nie najczęstszy jeśli chodzi o usterki techniczne hardware’u. Nie ma jednak co panikować, bo w znacznej większości przypadków problem jest łatwy do zażegnania i to bardzo małym kosztem.

Musicie wiedzieć, że sprzęt od Logitecha, Thrustmastera i Fanateca w niższych i średnich półkach cenowych zarówno w sprzęgle, hamulcu jak i gazie posiada potencjometr, dzięki któremu może w pełni funkcjonować. Z biegiem czasu potencjometr może zakurzyć się, zabrudzić w jeszcze inny sposób, lub po prostu ulec zużyciu.

Rozwiązanie jest bardzo proste, jedyny jego minus to taki, że czasem należy je powtórzyć po dłuższym czasie, zależnie od stanu w jakim jest potencjometr. Poniżej w filmie zaprezentowaliśmy w jaki sposób uporać się z uciążliwą usterką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 4 =

pl_PLPL