Menu Zamknij

Aktualności

Formula Pro wjeżdża na salony rFactora 2 wraz z nowymi zawodami!

Kilka dni temu oficjalnie zaprezentowano nowy bolid w rFactorze 2, a jest nim wspomniana Formuła Pro. Mimo iż na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że nowy samochód wygląda jak oficjalny prototyp bolidu F1 na sezon 2022, tak jednak w środku drzemie silnik V10 o mocy 800 koni mechanicznych, co na pewno jeżdżącym przywoła dawne, miłe wspomnienia dźwiękowe z wcześniejszych lat F1.

Do bolidu otrzymujemy także cztery oficjalne mieszanki opon od najbardziej miękkiej przez średnią oraz najtwardszą aż do tej przeznaczonej na mokre warunki. Dostępnych będzie także 12 różnych malowań bolidu.

Omawianym samochodem będą ścigać się kierowcy w specjalnych zawodach esportowych Formula Challenge i Formula Pro eSports Series z pulą nagród ponad 25 tysięcy $ do wygrania. Kalendarz składa się z sześciu rund:

19 lipca – Spa Francorchamps
2 sierpnia – Silverstone
16 sierpnia – Nürburgring
30 sierpnia – Indianapolis
13 września – Zandvoort
27 września – Monza


Kwalifikacje do mistrzostw rozpoczną się w piątek 2 lipca i potrwają do poniedziałku 12 lipca włącznie. W tym okresie kierowcy będą mieli możliwość dostępu do zawodów kwalifikacyjnych Formula Challenge za pośrednictwem systemu rywalizacji rFactor 2 w grze, następnie będą musieli ustalić czas okrążenia na torze Spa Francorchamps podczas jednej z oficjalnych sesji kwalifikacyjnych.

DLC z nowym bolidem Formula Pro kosztuje na steamie 22,58 zł, natomiast zestaw z bolidem i dodatkowo trzema torami takimi jak Spa Francorchamps, Nürburgring i Monza to wydatek rzędu 110,75zł. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału, z przecieków jednak wiemy, że bolid nie należy do najłatwiejszych w prowadzeniu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście − osiem =

pl_PLPL