Menu Zamknij

Aktualności

Nowa baza Fanatec CSL DD! Cena powala na kolana, ale pozytywnie!

Ależ się dzieje w simracingowym środowisku w ostatnich dniach, zapowiedź WRC 10, F1 2021, premiera kierownicy Thrustmaster Ferrari SF1000, a teraz prawdziwa bomba, czyli nowa baza z systemem Direct Drive od Fanateca.

Być może nie każdy wie czym jest Direct Drive, na pewno trzeba wspomnieć, że jest to kompletnie inna i bardziej zaawansowana technologia sprzężenia zwrotnego, niż ta, z którą większość z nas ma do czynienia na co dzień jeżdżąc na bazach Logitecha czy Thrustmastera.

Dla uproszczenia, w omawianym systemie Direct Drive, (co można przetłumaczyć jako napęd bezpośredni), układ kierowniczy jest połączony bezpośrednio z wałem silnika, co oznacza, że ​​wszystkie siły przenoszone są z większą precyzją i mocą, niemal tak jakbyśmy jechali prawdziwym samochodem po drodze. Jak mówi niemiecki producent, wykorzystana została tutaj technologia FluxBarrier, która optymalizuje i odpowiada za pracę silnika bazy kierownicy podczas jazdy. Nie występuje tam tak jak w przypadku Logitecha napęd zębatkowy lub napęd paskowy jak w przypadku Thrustmastera czy tańszych modeli Fanateca.

Sam silnik zamontowany w bazie może zapewnić moc do 5 Nm momentu obrotowego przy standardowym zasilaczu, jednak może on wzrosnąć do 8 Nm, dzięki opcjonalnemu zestawowi o nazwie Boost Kit 180. Fanatec twierdzi, że nie ma potrzeby aktywnego chłodzenia, a sama obudowa wykonana jest z aluminium, a w niej osadzony jest pasywny radiator. Nowa baza posiada także ulepszony w stosunku do istniejących produktów Fanateca, wkrótce dostępny system Quick Release.

Mamy oczywiście tutaj do czynienia z pełnym ekosystemem Fanateca, dzięki czemu bez obaw będziemy mogli do nowej bazy skorzystać z innych akcesoriów tej firmy. Baza CSL DD posiada cztery porty RJ12 dla dodatkowego sprzętu Fanatec, USB-C i port danych Fanatec umieszczony z tyłu.

Cena jest kapitalna, ponieważ na europejskim rynku wynosi 349,99 €, w polskiej walucie będzie to około 1600 zł, a więc w porównaniu z innymi kierownicami z systemem Direct Drive, tańszej opcji po prostu nigdzie nie uświadczymy. Omawianą bazę CSL DD będzie można kupić jeszcze w tym roku, a premiera przewidziana jest na trzeci kwartał 2021 roku. Jest na co czekać, bo taki produkt na pewno zrobi furorę na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 3 =

pl_PLPL