Menu Zamknij

Aktualności

Herzlich Willkommen HOCKENHEIMRING!

Można powiedzieć – nareszcie! Po kilku wzmiankach i grafikach, jakie dawało nam iRacing w przeciągu ostatnich kilku miesięcy na forum, doczekaliśmy się w końcu niemieckiego toru w popularnym wyścigowym tytule.

Drugi sezon 2021 roku rozpocznie się w iRacing już niedługo, zatem jedną z nowości w nim zawartych jest właśnie tor Hockenheim zapowiadany już od zeszłego roku. Iracing mimo trudności spowodowanych pandemią z samodzielnym, laserowym zeskanowaniem toru, zdołało uporać się z problemem dzięki skorzystaniu z fotografii w wysokiej rozdzielczości oraz danych od firm trzecich. Dostępnych będzie 6 aktualnych różnych konfiguracji toru:
Grand Prix, National A, National B, krótka A, krótka B oraz nitka zewnętrzna.

Z różnych przecieków można wywnioskować, że Hockenheim będzie prawdopodobnie użytkowane w takich seriach jak choćby IMSA SportsCar Championship, VRS GT Sprint Series, European Sprint Series, Porsche iRacing Cup czy także serie, gdzie gracze mogą ścigać się bolidami Formuły 3 czy Formuły Renault.

Mówiąc o Hockenheim, trzeba wspomnieć o obowiązujących track limitach na torze, które w wielu grach i symulatorach potrafią dać kierowcom w kość. Mamy dla was dobre wieści, w przedpremierowych materiałach Jimmiego Broadbenta, który miał już okazję testować ten tor, można zauważyć, że mimo nieco szerszego wyjazdu na lewą tarkę w pierwszym zakręcie nie dostajemy ostrzeżenia o przekroczeniu granicy toru, co wielu zapewne uspokoi i nie zniechęci do jazdy po tym torze. Sama tarka także jest bardzo szeroka tak jak w rzeczywistości, w przeciwieństwie do wielu gier wyścigowych dostępnych na rynku.

Życzymy przyczepności i dobrych czasów na nowym torze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × dwa =

pl_PLPL