Menu Zamknij

Aktualności

Niesmak po F1 2020 i oczekiwania co do F1 2021

Z faktu, że F1 2020 jest już jakiś czas na rynku, mamy sporo lig na tej edycji gry, zapewne większość z czytających dzisiejszy artykuł zna już ten tytuł i ma jakąś opinię o nim, postanowiłem dzisiaj przedstawić co mi osobiście brakuje w F1 2020 i bym chętnie zobaczył w F1 2021, a także zapytałem kolegów z redakcji o opinię.

Na wstępie od razu powiem, że nie oceniamy tutaj poziomu technicznego, ale dzisiejszy temat to jakich funkcji brakuje.

W moim osobistym odczuciu MyTeam był fajnym pomysłem, ale trochę ucierpiała kariera dla gracza, w której można jeszcze sporo można pogrzebać. F1 rozwinęło pomysł kariery wprowadzając F2, ale reasumujmy. Ilu kierowców bez testów wchodzi do F1? Przykład ostatnich kierowców pokazuje, że tego się już nie stosuje i kierowcy jeżdżą starymi maszynami danego zespołu, czy w piątkowych treningach w słabszych zespołach (Np. Mick Schumacher w Haasie). Jeszcze w F1 2013 mieliśmy testy młodych kierowców, ale kiedyś było to nawet bardziej rozbudowane. Jak mnie pamięć nie myli to w F1 2005 lub 2006, gdzie mieliśmy kalendarz, w którym mieliśmy zaznaczone testy, czy piątkowe treningi w sezonie i musieliśmy wywalczyć miejsce w zespole.

Jak jesteśmy już w karierze, to coś co zostało wyrzucone a szkoda, czyli system kontraktowy, ale ten znany z poprzednich edycji F1. Czyli mamy pulę mniej konkurencyjnych zespołów, w których zaczynamy, a w połowie sezonu lub na końcu inne zespoły na skrzynkę wysyłały nam propozycję jazdy dla nich. Bo z ostatnich lat to tylko Lando Norris, Kevin Magnussen czy wyjątek na skalę chyba całej historii F1 Lewis Hamilton, dostali możliwość jazdy praktycznie od razu czołowym samochodem, które nie walają się po 15 miejscach. Czy tylko w mojej opinii byłby to przyjemny powrót do kariery i wprowadził więcej imersji?

R. Ł:
W moim odczuciu, graczom przydałby się o wiele bardziej dopracowany tryb ligowy, w którym administrator ligi mógłby dostosowywać praktycznie wszystko co jest możliwe pod względem kar czy terminarza, na przykład możliwości rozgrywania kwalifikacji i wyścigów w osobne dni, a nie tylko w jeden. Marzeniem natomiast byłoby wprowadzenie do trybu ligowego opcji rozwoju bolidów i zużywania się części w trakcie sezonu ligowego podobnie do tego jak ma to miejsce w karierze, ponieważ istnieją i takie ligi, które ścigają się na realnych, a nie jak większość na wyrównanych osiągach. Poza tym chętnie ujrzałbym bardziej zaawansowane ustawienia mechaniczne bolidu w setupie lub przynajmniej ich dopracowanie i zwiększenie ich wpływu na realizm takich jak choćby dodanie możliwości zmiany ciśnienia opon, które mają zostać nam założone podczas pit stopu, co może okazać się przydatne w zmiennych warunkach pogodowych.

K. Ż:
Zdecydowanie oczekiwałbym od nowej odsłony lepszej fizyki i symulacji jazdy, która co prawda w poprzednim roku i tak została nieco poprawiona. Oczywiście najbardziej chciałbym, żeby tryb multiplayer posiadał o wiele mniej błędów i w zasadzie to tyle, patrzę tutaj dość realistycznie, więc od ekipy codemasters dużo więcej nie wymagam.

A. K:
Według mnie ciekawą rzeczą byłoby dodanie nowych, możliwych uszkodzeń w bolidach, na przykład w miejscu tylnego skrzydła, sekcji bocznych lub podłogi samochodu, wpłynęłoby to na podejście kierowców do stylu jazdy w wyścigach.

Przedstawiliśmy wam nasze opinie i pomysły na temat tego co ekipa codemasters mogłaby wprowadzić w kolejnej odsłonie gry czyli F1 2021. Pamiętajmy, że mamy do czynienia już z nową generacją konsol, zatem być może to jest właśnie pora na nowy silnik gry, który znacznie mógłby ulepszyć tą serię. A co wy o tym sądzicie i jakie są wasze pomysły lub marzenia dotyczące nowej odsłony F1? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − jedenaście =

pl_PLPL