Menu Zamknij

Aktualności

#8 Podcast – SOL „Za Ligowymi kulisami”

Las:
Witamy wszystkich na kolejnym z serii „Za ligowymi kulisami” podcaście, tym razem mamy przyjemność gościć u nas administratora ligi SOL.

Maciej Kaczmarek:
Witam serdecznie, Maciej Kaczmarek z tej strony, założyciel i komentator Ścigałka Online League.

Las:
Jakbyś mógł trochę opowiedzieć o nazwie ligi, skąd się wzięła, bo jeśli chodzi o nazwy lig to jest dość duży wachlarz, większość ma na przykład nazwę league albo racing, jest to dość stała rzecz, co was skłoniło do takiej nazwy?

Maciej Kaczmarek:
Generalnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o całą ścigałkę i powód dla, którego powstała, bo to się też wiąże z nazwą, no to wszystko się sprowadza do pewnej grupy na facebooku – ścigałka Motorsport, to jest grupa pochodna od tzw. Sekcji JBWA i po prostu to jest część tego community, tylko że skupiające się na motorsporcie, no i stąd się wzięła ścigałka Motorsport. No i tak sobie na tej ścigałce siedzieliśmy, tam jest chyba około 10 tysięcy osób w tym momencie, także to też się dosyć rozrosło w porównaniu do tego, kiedy powstawała cała ścigałka online league, no i całym meritum tego, że SOL nazywa się tak, a nie inaczej jest to, że szukałem tam ludzi do pościgania się razem i stwierdziłem, że gdzie mam szukać ludzi jak nie na ścigałce, więc stwierdziłem, że no skoro to będzie tylko na ścigałce, to niech to będzie po prostu ścigałka online league i lecimy. Zrobiłem grupę na facebooku Ścigałka online league, zaprosiłem 20 osób, które stwierdziło, że w sumie oni tez by się pościgali i tak się to zaczęło, także stąd nazwa, stąd pochodna i takie są korzenie tego.

Las:
Ok, tak jak już zaczęliśmy tematy ligowe, to porozmawiajmy o waszej lidze, co oferuje, jakie macie splity, na czym i ile tych splitów?

Maciej Kaczmarek:
Jeśli chodzi o ścigałkę to jesteśmy na etapie 4 splitów, co generalnie było dość niespodziewane, jeśli chodzi o ten sezon, ponieważ nie zaczynaliśmy jakiejś ogromnej rekrutacji, mieliśmy wystarczająco osób z poprzedniego sezonu wokół których byliśmy w stanie skleić przynajmniej 2 splity F1 i jak zakładaliśmy 2 splity w Assetto Corsie. Jeśli chodzi o AC to w tym sezonie to nie do końca wypaliło i zostaliśmy wyłącznie przy DTMach, no i jak już mówiłem, nie do końca to wypaliło, odpuściliśmy sobie Formułę A, czyli taką naszą literację Exosów Stage 1, miała to być ścigałkowa liga open wheel w AC, kontynuacja poprzedniej Formuły 3, ale nie było zbyt dużego zainteresowania i my też nie chcieliśmy aż tak bardzo skupiać się na tym, z powodów, do których przejdziemy później, no i został nam ten DTM, otworzyliśmy do tego F1 w F1 2020 od codies i F2. Z logicznych powodów mieliśmy więcej ludzi, więc ustawiliśmy ich według poziomu, zrobiliśmy eliminacje, preeliminacje i w ogóle, no i zostało nam chyba 5 rezerwowych i stwierdziliśmy, że no dobra tych 5 rezerwowych będzie miało mniej więcej kogo pokrywać w F2, bo zawsze kogoś nie ma w wyścigach ligowych, ale z czasem rozrosło się to do tego stopnia, że tych rezerwowych przybywało nam więcej i więcej, bo ludzie przybywali po tygodniu, dwóch, spóźnieni na start ligi no i mówiliśmy im „sory, tylko rezerwy”. Aż do tego stopnia, że po czasie miałem ponad 20 rezerwowych, no i tak powstał SOL SuperCup, czyli split złożony z rezerw i myślę, że jest to jeden z największych sukcesów tego sezonu Ścigałki Online League. W tym momencie mamy rezerwowych do splitu rezerwowych, także to jest miejsce, w któym jestem komfortowo usytuowany i podoba mi się to, w jaki sposób to samo się napędziło. Także mamy podsumowując 3 splity w F1 od codemasters i 1 split w Assetto Corsie.

Jeśli chcecie przesłuchać całego wywiadu zapraszamy na nasz kanał na Youtube.

YouTube

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy już za tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście + 10 =

pl_PLPL