Menu Zamknij

Aktualności

#6 Podcast – ERS „Za Ligowymi kulisami”

Las: Witamy, w kolejnym podcaście „Za ligowymi kulisami”, dzisiaj mamy okazję gościć ligę ERS czyli eSport Racing Series. Moglibyście nam trochę opowiedzieć o waszej lidze?

Skiller Seb: Jeśli chodzi o to czym się wyróżniamy, nie mogę powiedzieć czym, bo tak naprawdę jesteśmy jak większość polskich lig, mamy kierowców, mamy splity. Jednakże cechuje nas to że już mamy 5 sezon w tym momencie więc jest to pewna trwałość. W 2018 roku jak ligi się tworzyły to przeważnie umierały po jednym sezonie, a my mamy pewną ciągłość i doświadczenie.

Las: Czy nie planujecie przejścia na inną platformę, macie splity na grze F1, czy nie zapatrujecie się – ze względu na błędy tej gry – na przebranżowienie swojej działalności na inną platformę?

Skiller Seb: Jest to ciężkie, ponieważ gdy tworzysz ligę na F1 budujesz wokół siebie ludzi którzy jeżdżą na F1. Gdy nagle chcesz zmienić platformę musisz szukać nowego rynku zbytu i tu jest ten problem. Na Assetto Corsie są już dwie ligi które mają sporą bazę kierowców i wątpię czy ktokolwiek by od nich odszedł. Mają też swoich sponsorów. Na iRacing też wkracza ROS, więc też byłoby ciężko. Może Assetto Corsa Competizione byłaby spoko, jednakże nie mamy takich znajomości, nie jeździmy tam tak bardziej profesjonalnie, więc przebranżowienie się to byłby bardzo duży i musielibyśmy go na początku bardzo przemyśleć.

Jeśli chcecie przesłuchać całego wywiadu zapraszamy na nasz kanał na Youtube.

YouTube

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy już za tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + dwadzieścia =

pl_PLPL