Menu Zamknij

Aktualności

#2 Podcast – RKFL „Za Ligowymi kulisami”

Las: Witamy widzów na podcascie Bolidomanii, dzisiaj ze mną jest Żelazny, czyli administrator ligi RKFL.
Jakbyś mógł opowiedzieć nam na początek trochę o swojej lidze.

Żelazny: Jeśli chodzi o ligę to jestem administratorem. W samym zarządzie razem ze mną są Karneusz, Ivo oraz Greg. Karneusz jest właścicielem, Ivo jest moderatorem, Greg jest też moderatorem i zajmuje się przy okazji grafikami. Jeśli chodzi o mnie to robię wszystko co jest potrzebne od grafik po montowanie filmów, teraz np. piszę stronę dla ligi.

Las: Kiedy wasza liga wystartowała? Od kiedy jesteście obecni na polskiej scenie simracingu?

Żelazny: Szczerze powiedziawszy pod koniec 2018. Jeśli pamiętasz kiedy wyszła F1 2015 za darmo to będzie mniej więcej ten moment, wtedy to Karneusz wpadł na pomysł, żeby zrobić ligę. Zebrało się trochę graczy i udało się tę ligę wystartować.

Las: Teraz pytanie trochę bardziej prywatne. Pracujecie w dość małym zespole, jak wyglądają relacje między wami? Czy jest to współpraca tylko zawodowa, czy się także spotykacie w celach rozrywkowych także?

Żelazny: Przez to że znamy się dosyć długo, to tak na prawdę to ta znajomość im jest dłuższa tym ta znajomość się bardziej zacieśnia. To nie jest tak jak w korporacji, Karneusz nie jest moim szefem, sami się nawzajem ciśniemy i kłócimy. Ja bym powiedział tak jeśli chodzi o nasze relacje to są one bardzo luźne, jeśli jest możliwość spotkania to to robimy. W najbliższym czasie planujemy także takie spotkanie na symulatorach w Łodzi. Jesteśmy sami z różnych krańców Polski, więc nie jest tak łatwo, ale jeśli tylko nadarzy się okazja to się spotykamy.

Las24: Jak wyglądają wasze relacje między ligowe?

Żelazny: Z żadną ligą nie mamy konkretnej współpracy, mamy tylko dobry kontakt z Heikkim z Formulove oraz z Giro z K1. Jeździliśmy razem z ekipą Keyboard 1 parę wyścigów między ligowych organizowanych przez RRL. I chyba to wszystko.

Jeśli chcecie przesłuchać całego wywiadu zapraszamy na nasz kanał na Youtube.

YouTube

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy już za tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + cztery =

pl_PLPL